ProjectLibre po polsku

Oficjalnie ProjectLibre nie doczekał się wciąż swojej polskiej wersji językowej. Przygotowując cykl wykładów i tutoriali na Youtube postanowiłem to zmienić. Możesz otrzymać polską wersję językową. Szczegóły jej pobrania i instalacji znajdziesz w tym wpisie.

To jest dopiero pierwsza wersja tłumaczenia i nie miałem czasu na jej dokładne sprawdzenie. Z pierwszych prób wynika, że generalnie tłumaczenie jest poprawne, ale na pewno będą jakieś błędy. Jeśli je zauważysz, to napisz do mnie. W kolejnych wersjach będę starał się usuwać te błędy.

Instalacja polskiego tłumaczenia jest prosta. Wystarczy podmienić jeden plik i wgrać drugi.

Krok 1. Uzyskanie plików

Plik tłumaczenia jest dostępny za darmo dla osób wspierających kanał Jakość Zarządzania na Patronite.pl. Nie ma znaczenia kwota wsparcia. Wspierając rozwój kanału otrzymasz w mailu linki do plików.

Wspierający otrzymują dodatkowo (zależnie od wybranego planu) wczesny dostęp do filmów na Youtube.  Szczegóły na stronie Patronite.pl.

Krok 2. Podmiana programu

Najpierw musisz zainstalować oryginalny program ze strony ProjectLibre, a dokładnie to z SourceForge (https://sourceforge.net/projects/projectlibre/). ProjectLibre instaluje się w katalogu

  • C:\Program Files\ProjectLibre - dla systemów 32-bitowych
  • C:\Program Files (x86)\ProjectLibre - dla systemów 64-bitowych
  • gdzie indziej dla innych systemów. Musisz to samodzielnie znaleźć. :-)

Jest tam plik o nazwie projectlibre.jar, który zawiera cały program oraz wszystkie tłumaczenia. Wystarczy podmienić ten plik przesłanym przeze mnie i już wersja językowa jest wgrana. Ale jeszcze nieaktywna!

Krok 3. Zmiana języka

ProjectLibre nie umożliwia zmiany języka z poziomu programu. Trzeba utworzyć/wgrać plik konfiguracyjny. Ten plik powinien znaleźć się w katalogu:

  • C:\Users\<nazwa_użytkownika>\ProjectLibre

Nazwa pliku to projectlibre.conf. Jego zawartość to jedna linia: "locale=pl". Ten plik także możesz pobrać z linku, który otrzymasz ode mnie.

Poniżej krótki film z informacją o ProjectLibre