ProjectLibre po polsku

ProjectLibre po polsku

Oficjalnie ProjectLibre nie doczekał się wciąż swojej polskiej wersji językowej. Przygotowując cykl wykładów i tutoriali na Youtube postanowiłem to zmienić. Możesz otrzymać polską wersję językową. 

Krok 1. Uzyskanie plików

W związku z aktualizacją programu ProjectLibre, tłumaczenie aktualnie nie jest już dostępne. Pliki z tłumaczeniem przesłałem producentowi, który jednak nie umieścił ich w repozytorium. Poniższą instrukcję zostawiam dla osób, które chciałyby samodzielnie przygotować tłumaczenie dla nowszych wersji.

Krok 2. Podmiana programu

Najpierw musisz zainstalować oryginalny program ze strony ProjectLibre, a dokładnie to z SourceForge (https://sourceforge.net/projects/projectlibre/). ProjectLibre instaluje się w katalogu

  • C:\Program Files\ProjectLibre - dla systemów 32-bitowych
  • C:\Program Files (x86)\ProjectLibre - dla systemów 64-bitowych
  • gdzie indziej dla innych systemów. Musisz to samodzielnie znaleźć. :-)

Jest tam plik o nazwie projectlibre.jar, który zawiera cały program oraz wszystkie tłumaczenia. Wystarczy podmienić ten plik przesłanym przeze mnie i już wersja językowa jest wgrana. Ale jeszcze nieaktywna!

Krok 3. Zmiana języka

ProjectLibre nie umożliwia zmiany języka z poziomu programu. Trzeba utworzyć/wgrać plik konfiguracyjny. Ten plik powinien znaleźć się w katalogu:

  • C:\Users\<nazwa_użytkownika>\ProjectLibre

Nazwa pliku to projectlibre.conf. Jego zawartość to jedna linia: "locale=pl". Ten plik także możesz pobrać z linku, który otrzymasz ode mnie.

Poniżej krótki film z informacją o ProjectLibre